Láska a hory, a nie o tom ako láska hory prenáša

Autor: Samuel Mitický | 19.6.2013 o 17:31 | (upravené 19.6.2013 o 21:28) Karma článku: 3,86 | Prečítané:  300x

Ďalšie voľno a predo mnou ďalší veľký sen. Dnes bolo v pláne zdolať v poradí pätnásty alpský vrch, vrch Preber, ktorý sa týči 2740 metrov nad morom, čo by znamenalo prekonanie môjho maxima (2711m Weiseck). Výškové prevýšenie bolo niečo okolo1300 metrov, čo však už je celkom pekné číslo. Ja viem, je mi to jasné, že tá výška stále nie je bohviečo, žiaden Mount Blanc to stále nie je, ale myslím si, že na človeka, ktorý sa do hôr zamiloval presne pred rokom, je tá výška celkom fajn.

Počasie dnes tiež prialo, na oblohe ani mráčika a krásnych 30 stupňov, pár mrakov sa začalo zbiehať až niekde vo výške 2200 m a aspoň na malé chvíľky oslabovali intenzitu slnečných lúčov. Dnes by som na seba nestavil ani groš, ale kto neskúsi, nevyhrá. Okrem užívania si tej neskutočnej krásy všade vôkol mňa som prišiel na to, že myšlienky mi začínajú prúdiť hlavou niekde pri prekonaní 500 výškových metrov, cca vo výške 2100 metrov nad morom. Dnes som premýšľal o horách a o láske, či to má nejaký súvis, alebo vôbec žiadny, prišiel som však nato, že má. Dnes som sa ani neviem po koľký krát do hôr opäť zamiloval a to som bol ešte ďaleko od vrcholu a oni mi zas a znova učarovali. A aj preto odmietam, že prosto láska niekedy vyprchá a bum, zazvoní zvonec, alebo rozvodový právnik a je koniec. Nie, tak to byť prosto nemôže a ja to odmietam, pretože človek sa môže zas a znova do dotyčnej osoby zamilovať, oživiť tú tlejúci iskierku lásky. Mňa hory nútia byť lepším, snažiť sa, makať na sebe, posúvať hranice svojich možností, a to je jeden z dôvodov prečo ich milujem. A tak nejako to je podľa mňa aj s láskou, ak sa kvôli nej snažíš pracovať na sebe, makať, posúvať sa niekam inam, tak tá láska nesmie zomrieť, kvôli takej láske presne ako aj na horách riskuješ, hoc niekedy aj život, ale vieš, že to stojí zato, a preto ju oživuj toľkokrát koľko je treba, lepšiu sotva nájdeš. Ak ťa tvoja láska k ničomu takému nepodnecuje, to priateľu asi nie je ta pravá a môžeš si byť istý, že niekde ťa čaká lepšia. A ak sa snažíš kvôli svojej láske, prekonávaš sa a makáš na sebe, no i tak si nespokojný, tak si priateľu kúp zrkadlo a miluj obraz, ktorý v ňom uvidíš sotva nájdeš niečo ´´lepšie´´ pre teba.Ďalej som tiež zistil, že naozaj tréning robí majstra, po niekoľkých hodinách som sa vyštveral na vrchol bez jedinej myšlienky to vzdať, bez jedinej myšlienky, že to nezvládnem, zvládol som a viem, že zvládnem o veľa viac a už teraz sa teším na nové výzvy. Za odmenu sa mi naskytol božský výhľad, prekrásny z každej jednej strany a kam len oko dovidí. A tak sa oči radovali, srdce cítilo mier a duša sa v tej chvíli vznášala v nebi, kde pravdepodobne ďakovala Bohu.

P.S.: Na cestu dole som si kúpil nemenovaný nápoj, že reku šak zletím, keď už dáva krídla, ale pozor vážení, je to klam, nedáva, tak opatrne ;)

P.S1.: Ten pocit keď si namočíte klobúk do čírej a sviežej horskej vody a položíte na hlavu je prosto SKVELMÁCKY (to slovo som si požičal od kamarátky, ďakujem).

Tak do znovuzamilovania priatelia !

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?