Zahoď masku

Autor: Samuel Mitický | 17.1.2013 o 11:55 | (upravené 17.1.2013 o 14:16) Karma článku: 8,11 | Prečítané:  522x

Každý niekoho hľadáme, ona jeho, on ju, ja teba. Snažíme sa jeden druhému zapačiť a nahadzujeme si masku dokonalosti, pričom zabúdame, že to najlepšie čo máme je práve pod tou nasadenou maskou a tak berieme tomu druhému možnosť vidieť našu jedinečnosť, originalitu a geniálnosť, zapadáme do sivého priemeru, ktorý sa postupne stáva akýmsi kultom.

Snažíš sa veci robiť správne a najsť si správneho chlapa, robíš to, čo väčšina tvojich kamošiek, pozeráš telku, aby ste mali o čom kecať, knihy sa ti zdajú nudné, športovanie nie je pre teba dosť nóbl. Oblečieš si to najlepšie čo máš a ideš si nevinne zaflirtovať, veď si treba zdvihnúť sebavedomie, a vôbec nevadí, že raz za čas to až tak nevinne neskončí. Tvojím revírom sa stávajú diskotéky a obchodné centrá, tam teraz hádžeš očká, ponúkaš sa, predávaš a ani si neuvedomuješ, že niečo krásne v tebe umiera, že strácaš sebaúctu a hlavne si neuvedomuješ, že sa strašne mýliš. Správny chlap ťa už dávno prekukol, diskotékam sa vyhýba ako čert krížu, a ak sa dá, obchodné centrá tiež oblukom obchádza. Vie, že ťa tam stretne, vie, že si tam, že ťa tam tlačí doba, no on ide svojou vlastnou cestou, áno, on je ten, ktorý si zabudol nasadiť masku, rozhodol sa ísť tak trochu nemoderne, ale predsa zostať sám sebou a ísť za svojími snami. Riskuje, že ťa na svojej ceste nikdy nestretne, tvári sa, že mu to nevadí, no jeho srdce napĺňa nádej, že raz sa na tej jeho ceste predsa len zjavíš, hoci iba s kúskami sebaúcty, sny rozbité na kusy a sebavedomie nevedno kde, ale stále včas. On sa ti nebude smiať, ani ti pripomínať aká si hlúpa, vie, že sama si to uvedomuješ najlepšie, ľutuje ťa, pretože vie,ako ťa to všetko mrzí. Maska ti medzičasom prirástla k telu, máš obrovský strach dovoliť mu, aby ti ju pomohol dať dole, bojíš sa, že keď ťa uvidí bez nej, zahodí ťa spolu s ňou. Dlho si sa ničoho nebála, nakoniec mu to dovolíš, a ja ti blahoželám, je to prvý krok na ceste späť. On bez toho, aby za to niečo očakával ti pomože najsť stratené sebavedomie, pomôže ti skladať mozaiku tvojích snóv a plánov, pomaly ti bude vracať tvoju sebaúctu a po nevyhnutne dlhý čas ju bude chrániť. Vysvetlí ti, že nie make up, ale úsmev robí tvoju tvár dokonalou, že za tie kruhy pod očami sa nemusíš hanbiť, tie sú tak trochu i jeho vizitkou, že nie plný a krásny výstrih, ale plné a krásne srdce ťa robí výnimočnou a neodolateľnou, že máš trošku pribrzdiť a nie hnať sa za peniazmi, on tú dnešnú večeru predsa zaplatí veľmi rád. Tí chlapi, ktorých si predtým hľadala boli neuveriteľne silní, dokázali by sa postaviť celému svetu a možno by ho aj porazili, nikdy nepláču, nič ich nezlomí a nevedia prehrať. Sú takí silní, že nemali problem ti ublížiť, či dokonca uštedriť pár rán. Tento chlap, o ktorom ti však kamošky zabudli povedať, nemá strach sa tiež postaviť celému svetu, no tiež nemá strach, keď ho svet prevalcuje prísť za tebou, či odhaliť ti svoje slzy, a to čo potrebuje od teba si ty, tvoja láska, ktorá mu naplní srdce, tvoje slová, ktoré potrebuje počuť, tvoj úsmev, ktorý ho postaví na nohy a tvoje dlane, ktoré mu dotykom pohľadia dušu. Nikdy ti neublíži a nemá strach ťa požiadať o ruku. Nechcel veľa, jediné čo chcel, bolo, ukázať ti, že máš možnosti, no vybrať si už musíš sama. Tak veľa šťastia dievča..

P.S.: Nehádžem všetky a všetkých do jedného vreca, ale niekedy to takto prosto je, jedine, že by som sa mýlil...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?